0 216 599 05 15
0 312 999 94 76
0 532 247 41 53

 Kullanıcı Görüşleri...


İrfan KESİCİ - ALAZA SigortaYaklaşık iki yıl önce yeni kurulan sigorta acentalığımız ile ilgili bir yazılım arayışına girdik. Yaptığımız araştırmalar sonucunda mevcut seçenekleri alt alta sıralayıp ilgili firmalarla görüşmeye başladık. Ne yazık ki görüştüğümüz firmaların çoğu bahsettiğimiz taleplerimizle ilgili (ki bunlar özel taleplerden öte Mali ve Hukuki - mutlak gereken kavramlar olmasına rağmen) ne yazık ki bir fikir sahibi bile değillerdi. O zamanki değerlendirmemiz neticesinde fiyat, fayda, işlevsellik ve destek kriterlerimize en iyi cevap veren firma olarak Kybele Yazılım ile çalışmaya karar verdik.

Yazılımla ilgili çalıştığımız süre içerisinde herhangi bir data kaybı veya yazılımla ilgili bir sorunla karşılaşmadık ama ilk andan beri talep ettiğimiz muhasebe entegrasyonu, döviz bazındaki poliçelerin takibi ve birden fazla sigorta şirketiyle calışan bir acentanın ihtiyacı olan bazı kavramların karşılıklı mutabık kaldığımız süre olan 2005 başında yetişmemesi firmamızı başka arayışlara yöneltti.

Tekrar yazılım arayışlarına girdik ve secimde yazılım bedelini ikinci plana bırakarak ve yazılımın Mali-hukuki uygunluğu ,işlevselliğini öne alarak, bir sigorta acentası için çok yüksek sayılacak rakkamları göze aldık. Ne yazıkki kurumsallıkla bürokrasiyi eş gören bir kaç firma kendi yazılımlarını tanıtmak için önce sayfalarca formu doldurmamızı istediler. Firmaların daha iyi hizmet verebilmek için bu formu talep ettiği argumanına karşı satın alanın karar vermesi için önce ürünle ilgili bilgi alması karar aşamasını geçtikten sonra ciro miktarımız, müşteri sayımızın, finansal bilgilerimizin verilebileceğini yalnızca tanıtım aşamasında böyle bir durum olamayacağı konusunda zorda olsa mutabakat sağlayınca bir tanıtım toplantısı konusunda anlaştık.

Ofisimizde yaptığımız toplantı da sorduğumuz sorulara olumlu cevaplar geldi ve tanıtıma gelen arkadaşların bilgisayarında yazılımla ilgili demo sonucunda yazılımın gördüğümüz kadarıyla satın alma ihtimalimizin %90 olduğunu, uygun olursa bilgisayarımızda sakıncalı olduğunu düşünüyorlarsa kendi bilgisayarlarında birkaç günlük yazılımlarıyla ilgili bir inceleme yapmak istediğimizi söyleyince 'siz bir arabayı kullanıp sonra almaktan vaz gecebiliyormusunuz' cevabı bizi gerçekten şaşırttı. İncelediğimiz kadarıyla karşımızdaki firmanın kurumsal yapısı, gelen insanların görüntüsü, yazılım için istenen fiyatla bu yaklaşımın firmanın değil gelen arkadaşın bir eksikliği olabileceğini karar vererek, Firmadan yazılı bir teklif istedik. Gelen teklif konuştuğumuz yazılım ve bakımdan farklı bir mantıkla ve konuştuğumuz fiyatın üç katı fiyatla gelince ve yaptığımız telefon konuşmasında nezaket sınırlarının çok dışında "siz sıradan ucuz bir yazılım almalısınız o zaman" cevabı karşısında şaşırmakla e beraber, yalnızca bir yazılım almak üzere yola çıktığımız yazılım firmalarının personel kaliteleri veya yorumlarını düzeltmenin işimiz veya vatandaşlık görevi olmadığını düşünerek konuyu kapattık.

Daha bir çok yazılım firmasıyla da görüştük. Bunlardan, söz verdiği zamanda toplantıya gelmeyen, konuyu çok iyi bildiğine ikna olduğumuz fakat yazılımlarının tamam olmadığını, daha üretim aşamasında olduğunu düşündüğümüz birçokfirmayla karşılaştık.

Sigorta acentalarının kısıtlı imkanları ve yazılım için yapılacak yatırımın çok sınırlı olması pazardaki düşük yazılım fiyatlarına, bunun sonucunda da yetersiz ve desteksiz yazılımlımlara neden olduğu aşikardır. Yazılımın yalnızca bir cd den ibaret olmadığını arkasındaki desteğin ve mevzuaata hızlı uyumun en önemli faktörler olduğuna inanan bir firma olarak, bu sektörde mutlaka iyi firmalar olduğuna inanmakla ve bunlardan bir kaç tanesiyle karşılaşmakla beraber bu uzun arayışlara son verip bunlardan biri olan Kybele Yazılım ile tekrar masaya oturduk.

Taleplerimizi açık ve net anlattık şu an itibari ile Attis 410 kullanıyoruz. Dört sigorta acentalığımız, çok miktarda dövizli poliçemiz ve tam muhasebe entegrasyonumuz sorunsuz çalışmaktadır. Bütün muhasebe kayıtlarımız anlıktır. Kurumsal işleyişle ilgili olmasını arzu ettiğimiz bazı konular olmasına rağmen rakip firmalara, kalitesine göre talep ettiği fiyata ve işletme maliyetine baktığımızda Kybele Yazılım'a hak veriyoruz.Her sektörde olduğu gibi sigorta acentelerininde de, yazılımın şirketlere getirdiği pazarlama avantajları, işlem kapasitesinin kat ve kat artması, anlık muhasebe kayıtları ve bunun getirdiği doğru planlamanın karlılığa katkısını farkına varması ve kybele'nin yeni ve daha da işlevsel ve mükemmel versiyonları beklentisiyle;F.Cüneyt YAVUZ - YAVUZLAR SigortaBilgi ve iletişim teknolojileri son 15 yılda büyük bir hızla gelişme göstermiştir.Bilişim teknolojilerinin işletmelerde yoğun olarak kullanılmaya başlaması ile birlikte, zamandan tasarruf sağlama, işlem maliyetlerinde azalma, işlemlerin hızlanması, bilgi depolama maliyetlerinin en aza indirilmesi ve işlerin doğru zamanda yapılması gibi pek çok fayda elde edilmeye başlanmıştır.

Yazılım ve donanım alt yapısını güncellemek isteyen işletmelerin ise kullanmış oldukları programlar bazen yetersiz kalmaktadır. Biz de bu probleme yanıt ararken ilk defa 2004 yılında Kybele yazılımla tanıştık. Kısa zamanda da isteklerimizin karşılandığını gördük. Sırasıyla ATTIS'in 402,403 ve 410 versiyonlarını kullandık. Şu an Attıs 420 kullanmaktayız.

İşini tam ve düzgün yapmak isteyen bir firma olarak, Attis kullanmaya başlamadan önce ofiste geç saatlere kadar çalışmak zorunda idik. Şu an günlük işlemlerimizi rahatça mesai saatleri içinde tamamlayabiliyoruz. ATTIS Acente paket programı geliştirilmeye açık bir yazılım ,Kybele Yazılımın iyi bir desteği var. Bizler bu proğramın ileride tüm sigorta acenteleri tarafından kullanılmasını arzu etmekteyiz.Firma çalışanlarına ve bu programda emeği geçen herkese, firmamız adına teşekkür ederiz.Ferit İLTER - İLTER Sigorta1999 Yılında acenteliğimizin sigorta şirketleri, tali acenteler, müşteriler, hasar dosyaları ve zimmetli evraklarının takibi gibi ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir program arayışına girdik. Piyasada mevcut olan muhasebe programlarının sigorta acentelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak bir çözümleri olmaması mevcut programlarının da Acentenin ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak olmasından dolayı Sigorta Acentelerine özel yazılmış programları aramaya başladık. Ve Kybele Yazılıma ulaştık. Yaklaşık 8 yıldır aralıksız olarak kybele yazılımın tüm versiyonlarını kullandık

Acentelik olarak yaklaşık 4000’i aşkın müşterimizin 10.000’i aşkın sigorta poliçesi ile ilgili tüm kayıtlarını, tali acentelerimiz ile sigorta şirketlerinin tüm hesaplarını ve mutabakatlarını bu program ile sorunsuz olarak tutmaktayız. 8 yıl içinde programdan kaynaklanan her hangi bir sorun yaşamadık.

Özellikle müşteri istek ve sorunlarını çok iyi anlayan, hemen çözüm üreten, tüm ek yazılım taleplerimizi çok makul zaman ve fiyatla hazırlayan, yine yeni versiyonların da geçmişten gelen tüm taleplerimizin dikkate aldığını gördüğümüz kybele yazılımı tüm Sigorta Sektörüne gönül rahatlığıyla tavsiye ederiz.Kybele Yazılım - http://www.kybelesoft.com - Total Hits:302593